Jak dbać o skórę w czasie kiedy gabinet jest zamknięty z powodu pandemii COVID-19?

with Brak komentarzy

W związku z faktem, że z powodu obecnej sytuacji w Polsce i na świecie, wszystkie gabinety kosmetyczne muszą pozostać zamknięte i nie macie możliwości korzystania z profesjonalnych zabiegów, postanowiłam udzielić Wam kilku praktycznych wskazówek jak przetrwać ten trudny czas bez znaczącego pogorszenia się stanu Waszej skóry.

Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowej i REGULARNEJ pielęgnacji domowej. Podstawowe kroki pielęgnacji omówiłam w osobnym poście.

Bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie skóry, szczególnie jeżeli wychodzimy z domu, ale nawet jeśli pozostajemy w kwarantannie nie zaniedbujmy tego kroku! Konieczność mycia twarzy w przypadku cery z problemami trądzikowymi wydaje się być oczywista, jednak również cery które nie są problematyczne bardzo tego potrzebują. Zalecam mycie twarzy odpowiednio dobranym żelem i wodą. Niestety sam płyn micelarny nie wystarczy.

Nie wolno nam zapominać również o tonizacji po myciu, które pozwala przywrócić skórze odpowiednie pH.

Pielęgnacja właściwa powinna być indywidualnie dobrana do potrzeb Waszej skóry. Pamiętajcie, że jestem dostępna pod telefonem: 532 30 00 20 i możecie do mnie dzwonić w celu ustalenia prawidłowego planu pielęgnacji.

Chciałabym również podkreślić, że nie należy zapominać o filtrach SPF w ciągu dnia, gdyż promieniowanie UV przenika przez szyby i uszkadza naszą skórę nawet podczas pochmurnych dni!

W czasie kiedy siedzimy w domu lub pracujemy zdalnie możemy obyć się bez makijażu (a przynajmniej podkładów i pudrów), do czego gorąco zachęcam!!!

Gorącym towarem stały się maseczki ochronne, ciężko je dostać, a ceny poszybowały w górę. Na szczęście maski i peelingi kosmetyczne są wciąż dostępne i, odpowiednio dobrane, mogą z powodzeniem stać się alternatywą dla zabiegów gabinetowych. Powinniśmy takich kosmetyków używać teraz częściej, żeby utrzymać dobrą kondycję skóry.

Jeżeli zależy Wam na zmaksymalizowaniu efektów, to gorąco polecam stosowanie urządzeń do pielęgnacji domowej. Jest ich dostępna dość szeroka gama: od masażerów, poprzez urządzenia do efektywnego oczyszczania, aż po sprzęty do galwanizacji skóry twarzy i ciała oraz owłosionej skóry głowy. Jeśli jesteście zainteresowani ofertą, to kontaktujcie się ze mną droga telefoniczną lub przez SMS pod numer: 532 30 00 20.

Na koniec chciałam jeszcze wspomnieć o roli suplementów diety w prawidłowym funkcjonowaniu skóry. Bardzo istotne jest stosowanie antyoksydantów oraz utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach. Pamiętajcie, że skóra jest pierwszą barierą naszego organizmu chroniącą go przed czynnikami zewnętrznymi.

Zostaw Komentarz